25SGV22M6.3X6.1
Aluminum Electrolytic Capacitors
Manufacturer No:
25SGV22M6.3X6.1
Manufacture:
Rubycon
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
25SGV22M6.3X6.1
Description:
SMD CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Capacitance
22µF
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Part Status
Active
ESR (Equivalent Series Resistance)
Applications
Automotive
Lead Spacing
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Radial, Can - SMD
Voltage - Rated
25V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
SGV
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)