L50J10KE
Chassis Mount Resistors
Manufacturer No:
L50J10KE
Datasheet:
L50J10KE
Description:
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 50W
In Stock
7 pcs On sales
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Temperature Coefficient
±260ppm/°C
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
50W
Size / Dimension
0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm)