L50J100KE
Chassis Mount Resistors
Manufacturer No:
L50J100KE
Datasheet:
L50J100KE
Description:
RES CHAS MNT 100K OHM 5% 50W
In Stock
114 pcs On sales
Temperature Coefficient
±260ppm/°C
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
50W
Size / Dimension
0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm)
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Coating, Housing Type
Vitreous Enamel Coated
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Company Profile
L50J100KE Relevant information
L50J100
L50J100
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 50W