H80SV24008PRFS
DC DC Converters
Manufacturer No:
H80SV24008PRFS
Datasheet:
H80SV24008PRFS
Description:
16.8-137.5VIN 24VOUT EN50155 COM
Voltage - Input (Max)
137.5V
Power (Watts)
204W
Voltage - Input (Min)
16.8V
Current - Output (Max)
8.5A
Control Features
Enable, Active High
Supplier Device Package
Size / Dimension
2.48" L x 2.39" W x 0.51" H (63.1mm x 60.6mm x 13.0mm)
Voltage - Output 1
24V
Series
H80SV (200W)
Efficiency
88%
Voltage - Isolation
4.242kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)