H80SV12008PRFS
DC DC Converters
Manufacturer No:
H80SV12008PRFS
Manufacture:
Delta Electronics
Package:
Half Brick
Datasheet:
H80SV12008PRFS
Description:
16.8-137.5VIN 12VOUT EN50155 COM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Control Features
Enable, Active High
Supplier Device Package
Half Brick
Size / Dimension
2.48" L x 2.39" W x 0.51" H (63.1mm x 60.6mm x 13.0mm)
Number of Outputs
1
Type
Isolated Module
Voltage - Output 1
12V
Series
H80SV (100W)
Voltage - Output 2
Features
Adjustable Output, Remote On/Off
Voltage - Output 3
Efficiency
89%
Voltage - Output 4
Part Status
Active
Voltage - Isolation
4.242kV
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Max)
137.5V
Power (Watts)
102W
Voltage - Input (Min)
16.8V
Package / Case
Current - Output (Max)
8.5A