H80SV12017PRFS
DC DC Converters
Manufacturer No:
H80SV12017PRFS
Datasheet:
H80SV12017PRFS
Description:
16.8-137.5VIN 12VOUT EN50155 COM
Size / Dimension
2.48" L x 2.39" W x 0.51" H (63.1mm x 60.6mm x 13.0mm)
Voltage - Output 1
12V
Series
H80SV (200W)
Efficiency
91%
Voltage - Isolation
4.242kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
137.5V
Power (Watts)
204W
Voltage - Input (Min)
16.8V
Current - Output (Max)
17A