VWRBS1-D24-S12-SIP
DC DC Converters
Manufacturer No:
VWRBS1-D24-S12-SIP
Datasheet:
VWRBS1-D24-S12-SIP
Description:
DC DC CONVERTER 12V 1W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Size / Dimension
0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Voltage - Output 1
12V
Series
VWRBS1-SIP (1W)
Voltage - Isolation
1.5kV
Efficiency
81%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
84mA
Power (Watts)
1W