VWRBS1-D12-S5-SIP
DC DC Converters
Manufacturer No:
VWRBS1-D12-S5-SIP
Datasheet:
VWRBS1-D12-S5-SIP
Description:
DC DC CONVERTER 5V 1W
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Input (Min)
9V
Current - Output (Max)
200mA
Power (Watts)
1W
Size / Dimension
0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Voltage - Output 1
5V
Series
VWRBS1-SIP (1W)
Voltage - Isolation
1.5kV
Efficiency
75%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C