668A1002DLF
Resistor Networks, Arrays
Manufacturer No:
668A1002DLF
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
668A1002DLF
Description:
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power Per Element
100mW
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C
Tolerance
±0.5%
Height - Seated (Max)
0.069" (1.75mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Resistor Matching Ratio
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Size / Dimension
0.389" L x 0.154" W (9.89mm x 3.90mm)