UPF50B100RV
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
UPF50B100RV
Manufacture:
TE Connectivity Passive Product
Package:
Axial
Datasheet:
UPF50B100RV
Description:
RES 100 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
In Stock
209 pcs On sales
Product Parameter
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)
Series
UPF, Holsworthy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Resistance
100 Ohms