ZWD225PAF0524/A
AC DC Converters
Manufacturer No:
ZWD225PAF0524/A
Manufacture:
TDK-Lambda Americas Inc.
Datasheet:
ZWD225PAF0524/A
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 24V 225W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
5A, 9A
Power (Watts)
225W
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
8.74" L x 3.74" W x 1.77" H (222.0mm x 95.0mm x 45.0mm)
Number of Outputs
2
Type
Enclosed
Voltage - Output 1
5V
Series
ZWD-PAF (225W)
Voltage - Output 2
24V
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Output 3
Approvals
CE
Voltage - Output 4
Efficiency
81%
Voltage - Isolation
3kV
Part Status
Active
Minimum Load Required
Company Profile
ZWD225PAF0524/A Relevant information
ZWD225PAF0524
ZWD225PAF0524
AC/DC CONVERTER 5V 24V 225W
ZWD225PAF0524/A
ZWD225PAF0524/A
AC/DC CONVERTER 5V 24V 225W