CK16084R7M-T
Fixed Inductors
Manufacturer No:
CK16084R7M-T
Manufacture:
TAIYO YUDEN
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CK16084R7M-T
Description:
FIXED IND 4.7UH 60MA 585 MOHM
In Stock
3357 pcs On sales
Product Parameter
Inductance
4.7µH
Frequency - Self Resonant
25MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
4MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Material - Core
Type
Multilayer
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series
CK
DC Resistance (DCR)
585mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
20 @ 4MHz
Current Rating (Amps)
60mA
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Tolerance
±20%