HVCB2512FKC499K
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
HVCB2512FKC499K
Datasheet:
HVCB2512FKC499K
Description:
RES 499K OHM 1% 2W 2512
In Stock
14336 pcs On sales
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
499 kOhms
Power (Watts)
2W