HVCB2512FDD10K0
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
HVCB2512FDD10K0
Datasheet:
HVCB2512FDD10K0
Description:
RES 10K OHM 1% 2W 2512
In Stock
1085 pcs On sales
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
2W