LC51024MC-75F672I
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Manufacturer No:
LC51024MC-75F672I
Manufacture:
Lattice Semiconductor Corporation
Package:
672-BBGA
Datasheet:
LC51024MC-75F672I
Description:
IC CPLD 1024MC 7.5NS 672FBGA
Packaging
Tray
Number of Logic Elements/Blocks
32
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
381
Package / Case
672-BBGA
Base Part Number
LC51024
Programmable Type
In System Programmable
Number of Macrocells
1024
Delay Time tpd(1) Max
7.5ns
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TJ)
Supplier Device Package
672-FPBGA (27x27)
Series
ispXPLD® 5000MC
Voltage Supply - Internal
1.65V ~ 1.95V
Company Profile
LC51024MC-75F672I Relevant information
LC51
LC51
TVS DIODE 51V 91.1V DO202AA