R272-080-000
Boxes
Manufacturer No:
R272-080-000
Manufacture:
Hammond Manufacturing
Datasheet:
R272-080-000
Description:
BOX ALUM GRAY 7.09"L X 3.15"W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Area (L x W)
22.3in² (144cm²)
Shipping Info
Shipped from Digi-Key
Color
Gray
Container Type
Box
Design
Hand Held, Split Sides
Size / Dimension
7.087" L x 3.150" W (180.00mm x 80.00mm)
Height
1.669" (42.40mm)
Material Flammability Rating
Series
R272
Weight
1.1 lbs (499g)
Ratings
IP66
Features
Battery Compartment, 9V and AA, PCB Supports