AEH10F24
DC DC Converters
Manufacturer No:
AEH10F24
Datasheet:
AEH10F24
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Efficiency
87%
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
10A
Power (Watts)
50W
Control Features
Enable, Active High
Size / Dimension
2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Series
AEH10 (50W)
Voltage - Output 1
3.3V