YQ444150A000G
Terminal Blocks - Wire to Board
Manufacturer No:
YQ444150A000G
Datasheet:
YQ444150A000G
Description:
TERM BLK 22P SIDE ENT 3.81MM PCB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage
300V
Positions Per Level
22
Features
Operating Temperature
Packaging
Bulk
Clamp Material - Plating
Brass
Wire Gauge
16-24 AWG
Screw Material - Plating
Steel
Part Status
Active
Contact Material - Plating
Screw Thread
M2
Mounting Type
Through Hole
Torque - Screw
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Pitch
0.150" (3.81mm)
Wire Termination
Screw - Rising Cage Clamp
Current
10A