YQ4441500000G
Terminal Blocks - Wire to Board
Manufacturer No:
YQ4441500000G
Datasheet:
YQ4441500000G
Description:
TERM BLK 22P SIDE ENT 3.81MM PCB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Torque - Screw
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Pitch
0.150" (3.81mm)
Wire Termination
Screw - Rising Cage Clamp
Current
10A
Dielectric Material
Thermoplastic
Voltage
300V
Positions Per Level
22
Features
Interlocking (Side)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C