YL3821500000G
Terminal Blocks - Wire to Board
Manufacturer No:
YL3821500000G
Datasheet:
YL3821500000G
Description:
TERM BLK 19P SIDE ENTRY 5MM PCB
Part Status
Active
Contact Material - Plating
Torque - Screw
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Pitch
0.197" (5.00mm)
Current
20A
Voltage
300V
Positions Per Level
19
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C