YL3801500000G
Terminal Blocks - Wire to Board
Manufacturer No:
YL3801500000G
Datasheet:
YL3801500000G
Description:
TERM BLK 19P SIDE ENTRY 5MM PCB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Torque - Screw
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Pitch
0.197" (5.00mm)
Current
20A
Voltage
300V
Positions Per Level
19
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Packaging
Bulk
Clamp Material - Plating
Brass - Nickel Plated
Wire Gauge
12-22 AWG
Screw Material - Plating
Steel - Zinc Plated
Part Status
Active
Contact Material - Plating
Through Hole
Company Profile
YL3801500000G Relevant information
YL3801500000G
YL3801500000G