EB3801530000G
Terminal Blocks - Wire to Board
Manufacturer No:
EB3801530000G
Datasheet:
EB3801530000G
Description:
TERM BLK 19P SIDE ENTRY 5MM PCB
Torque - Screw
0.49 Nm (4.3 Lb-In)
Pitch
0.197" (5.00mm)
Current
20A
Voltage
300V
Positions Per Level
19
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C