MNGI10-250DFIX-BOTTLE
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Manufacturer No:
MNGI10-250DFIX-BOTTLE
Manufacture:
3M
Datasheet:
MNGI10-250DFIX-BOTTLE
Description:
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250 50PC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Color
Yellow
Tab Thickness
0.032" (0.81mm)
Gender
Female
Terminal Type
Standard
Series
Scotchlok™
Contact Finish
Tin
Features
Contact Material
Brass
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.940" (23.88mm)
Tab Width
0.250" (6.35mm)
Insulation Diameter
0.250" (6.35mm)