TMCJ0J475MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCJ0J475MTRF
Manufacture:
Vishay / Sprague
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TMCJ0J475MTRF
Description:
CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Capacitance
4.7µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm @ 100kHz
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Type
Molded
Voltage - Rated
6.3V
Series
TMCJ
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Features
General Purpose
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Packaging
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%