02M5000JF
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
02M5000JF
Manufacture:
Vishay / Dale
Package:
Bead
Datasheet:
02M5000JF
Description:
THERMISTOR NTC 500OHM BEAD
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Package / Case
Bead
B Value Tolerance
Length - Lead Wire
1.42" (36.00mm)
B0/50
Resistance Tolerance
±5%
B25/50
Operating Temperature
B25/75
Resistance in Ohms @ 25°C
500k
Series
M
Packaging
Bulk
Company Profile
02M5000JF Relevant information
02M5000JF
02M5000JF
THERMISTOR NTC 500OHM BEAD