ZWQ1305223/L
AC DC Converters
Manufacturer No:
ZWQ1305223/L
Manufacture:
TDK-Lambda Americas Inc.
Datasheet:
ZWQ1305223/L
Description:
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 3.3V 130W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Output 3
-12V
Approvals
CE
Voltage - Output 4
3.3V
Efficiency
72%
Voltage - Isolation
3kV
Part Status
Active
Minimum Load Required
Yes
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
15A, 4A, 4A, 10A
Power (Watts)
130W
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
8.86" L x 4.17" W x 1.38" H (225.0mm x 106.0mm x 35.0mm)
Number of Outputs
4
Type
Open Frame
Voltage - Output 1
5V
Series
ZWQ (130W)
Voltage - Output 2
12V