UNA350PB
AC DC Converters
Manufacturer No:
UNA350PB
Manufacture:
TDK-Lambda Americas Inc.
Datasheet:
UNA350PB
Description:
POWER SUPPLY BATT BACKUP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Number of Outputs
4
Type
Enclosed
Voltage - Output 1
3.3V
Series
UNA (350W)
Voltage - Output 2
5V
Features
Universal Input
Voltage - Output 3
12V
Approvals
CCC, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 4
-12V
Efficiency
70%
Voltage - Isolation
3kV
Part Status
Obsolete
Minimum Load Required
No
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C (With Derating)
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
16A, 25A, 15A, 500mA
Power (Watts)
364W
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
6.10" L x 5.91" W x 3.39" H (155.0mm x 150.0mm x 86.0mm)