RGH2012-2E-P-681-B
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
RGH2012-2E-P-681-B
Datasheet:
RGH2012-2E-P-681-B
Description:
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/4W 0805
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
680 Ohms