RGH2012-2E-P-112-B
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
RGH2012-2E-P-112-B
Manufacture:
Susumu
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RGH2012-2E-P-112-B
Description:
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/4W 0805
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
1.1 kOhms
Composition
Thin Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Series
RGH
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C