KW CSLPM2.PC-5N7N-4F8G-0-700-S
LED Lighting - White
Manufacturer No:
KW CSLPM2.PC-5N7N-4F8G-0-700-S
Manufacture:
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
KW CSLPM2.PC-5N7N-4F8G-0-700-S
Description:
LED LIGHTING HIGH-POWER
In Stock
600 pcs On sales
Product Parameter
Part Status
Active
Lumens/Watt @ Current - Test
170 lm/W
Current - Max
1.8A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V
Mounting Type
Surface Mount
Thermal Resistance of Package
3°C/W
Viewing Angle
Current - Test
700mA
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.88mm)
Supplier Device Package
CSMD
Color
White, Cool
CRI (Color Rendering Index)
70 (Typ)
Series
OSLON® Square Flat
Flux @ 25°C, Current - Test
340lm (280lm ~ 400lm)
CCT (K)
5700K
Flux @ 85°C, Current - Test