MOX91028002JTE
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
MOX91028002JTE
Manufacture:
Ohmite
Package:
Axial
Datasheet:
MOX91028002JTE
Description:
RES 80K OHM 5% 3.9W AXIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Height - Seated (Max)
Series
Super-Mox
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
80 kOhms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
3.9W
Package / Case
Size / Dimension
0.323" Dia x 1.071" L (8.20mm x 27.20mm)