ST-4ETA200
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
ST-4ETA200
Manufacture:
Nidec Copal Electronics
Datasheet:
ST-4ETA200
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.25W J LEAD TOP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Termination Style
J Lead
Resistive Material
Cermet
Series
ST4
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Resistance
20 Ohms
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Adjustment Type
Top Adjustment
Number of Turns
1
Size / Dimension
Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Company Profile
ST-4ETA200 Relevant information
ST-405
ST-405
WIRE TIE PUSHBUTTON FR NYL NAT
ST-4EA200
ST-4EA200
ST-4ETA200
ST-4ETA200