LPHC-18-350
LED Drivers
Manufacturer No:
LPHC-18-350
Manufacture:
MEAN WELL USA Inc.
Datasheet:
LPHC-18-350
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 6-48V 350MA
In Stock
27 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
17W
Size / Dimension
5.51" L x 1.18" W x 0.87" H (140.0mm x 30.0mm x 22.0mm)
Type
Constant Current
Voltage - Output
6 ~ 48V
Series
LPHC-18 (18W)
Number of Outputs
1
Dimming
Termination Style
Wire Leads
Ratings
IP67
Voltage - Isolation
3kV
Features
OTP, OVP
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Topology
AC DC Converter
Voltage - Input (Max)
264VAC
Approvals
CE
Voltage - Input (Min)
180VAC
Efficiency
80%
Current - Output (Max)
350mA
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Company Profile
LPHC-18-350 Relevant information
LPHC-18-350
LPHC-18-350
LPHC-18-700
LPHC-18-700
LED DRIVER CC AC/DC 6-25V 700MA