DNM04S0A0S10NFD
DC DC Converters
Manufacturer No:
DNM04S0A0S10NFD
Manufacture:
Delta Electronics
Package:
11-SIP Module
Datasheet:
DNM04S0A0S10NFD
Description:
DC DC CONVERTER 0.7525-3.63V 36W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Voltage - Output 2
Packaging
Tray
Voltage - Output 3
Efficiency
96%
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Voltage - Input (Max)
5.5V
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Min)
2.8V
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
10A
Power (Watts)
36W
Package / Case
11-SIP Module
Control Features
Enable, Active Low
Size / Dimension
2.00" L x 0.33" W x 0.51" H (50.8mm x 8.4mm x 13.0mm)
Type
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs
1
Series
Delphi DNM
Voltage - Output 1
0.7525 ~ 3.63V
Company Profile
DNM04S0A0S10NFD Relevant information
DNM04S0A0R10NFD
DNM04S0A0R10NFD
DC DC CONVERTER 0.75-3.3V 33W
DNM04S0A0S10NFD
DNM04S0A0S10NFD