VAT1-S24-D24-SMT-TR
DC DC Converters
Manufacturer No:
VAT1-S24-D24-SMT-TR
Datasheet:
VAT1-S24-D24-SMT-TR
Description:
DC DC CONVERTER +/-24V 1W
Voltage - Output 1
24V
Series
VAT1-SMT (1W)
Voltage - Output 2
-24V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Isolation
1kV
Efficiency
78%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
26.4V
Voltage - Input (Min)
21.6V
Current - Output (Max)
21mA, 21mA
Power (Watts)
1W
Size / Dimension
0.60" L x 0.30" W x 0.25" H (15.2mm x 7.6mm x 6.4mm)