L3CCH-1006C
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
L3CCH-1006C
Manufacture:
CnC Tech
Datasheet:
L3CCH-1006C
Description:
IDC CBL - LKC10H/CN223MC/LKC10H
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Number of Rows
2
Cable Termination
IDC
Color
Multiple, Ribbon
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Usage
Number of Positions
10
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Contact Finish Thickness
Flash
Series
Features
Polarizing Key
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)