ASMPL-0603-R22N-T
Fixed Inductors
Manufacturer No:
ASMPL-0603-R22N-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ASMPL-0603-R22N-T
Description:
FIXED IND 0.22UH 1.2A 150MOHM
Tolerance
±30%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
220nH
Frequency - Self Resonant
180MHz
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Features
Current - Saturation
1.45A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
1.2A
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C