Z8F0831QJ020EG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0831QJ020EG
Package:
28-VQFN
Datasheet:
Z8F0831QJ020EG
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Connectivity
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
25
Speed
20MHz
Package / Case
28-VQFN
Series
Encore!®
Data Converters
RAM Size
256 x 8
Base Part Number
Z8F0831
Packaging
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)