Z8F043AQJ020SG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F043AQJ020SG
Package:
28-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Z8F043AQJ020SG
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28QFN
Packaging
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package
28-QFN
Connectivity
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
23
Speed
20MHz