Z8F0430SH020SG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0430SH020SG
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Z8F0430SH020SG
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC
Base Part Number
Z8F0430
Packaging
Tube
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Connectivity
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
17
Speed
20MHz
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)