Z8F0430SH020EG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0430SH020EG
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Z8F0430SH020EG
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC
Speed
20MHz
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series
Encore!®
Data Converters
A/D 7x10b
RAM Size
256 x 8
Oscillator Type
Internal
Base Part Number
Z8F0430
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V