Z8F0430HJ020EG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0430HJ020EG
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Z8F0430HJ020EG
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28SSOP
Speed
20MHz
Package / Case
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series
Encore!®
Data Converters
A/D 8x10b
RAM Size
256 x 8
Oscillator Type
Internal
Base Part Number
Z8F0430
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V