Z8F0231QH020SG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0231QH020SG
Package:
20-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Z8F0231QH020SG
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Number of I/O
17
Speed
20MHz
Package / Case
20-VQFN Exposed Pad
Series
Encore!®
Data Converters
RAM Size
256 x 8
Oscillator Type
Internal
Core Size
8-Bit
Base Part Number
Z8F0231
Packaging
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V