Z8F0230QJ020SG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0230QJ020SG
Package:
28-VQFN
Datasheet:
Z8F0230QJ020SG
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28QFN
Number of I/O
23
Speed
20MHz
Package / Case
28-VQFN
Series
Encore!®
Data Converters
A/D 8x10b
RAM Size
256 x 8
Base Part Number
Z8F0230
Packaging
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V