Z8F0230QJ020EG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0230QJ020EG
Package:
28-VQFN
Datasheet:
Z8F0230QJ020EG
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28QFN
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Number of I/O
23
Speed
20MHz