Z8F0230QH020SG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0230QH020SG
Package:
20-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Z8F0230QH020SG
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN
RAM Size
256 x 8
Base Part Number
Z8F0230
Packaging
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Connectivity
Mounting Type
Surface Mount
Speed
20MHz