Z8F0230QH020EG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0230QH020EG
Package:
20-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Z8F0230QH020EG
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN
Speed
20MHz
Package / Case
20-VQFN Exposed Pad
Series
Encore!®
Data Converters
A/D 7x10b
RAM Size
256 x 8
Base Part Number
Z8F0230
Packaging
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V