Z8F0230HH020EG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0230HH020EG
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Z8F0230HH020EG
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SSOP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
RAM Size
256 x 8
Oscillator Type
Internal
Core Size
8-Bit
Base Part Number
Z8F0230
Packaging
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Number of I/O
17
Speed
20MHz
Package / Case
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)