Z8F0131HH020EG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F0131HH020EG
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Z8F0131HH020EG
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20SSOP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Core Size
8-Bit
Base Part Number
Z8F0131
Packaging
Tube
Program Memory Size
1KB (1K x 8)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Connectivity
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
17
Core Processor
eZ8
Speed
20MHz
Package / Case
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)