Z8F011ASJ020EG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F011ASJ020EG
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Z8F011ASJ020EG
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 28SOIC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Speed
20MHz
Package / Case
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series
Encore!® XP®
Data Converters
Base Part Number
Z8F011A
Packaging
Tube
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V